agora logo


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/agorakonfere/ftp/konferencje/2019/Ortopedia_2019/plugins/system/helix3/core/classes/menu.php on line 89

Ogólnopolska Konferencja
Leczenie nieoperacyjne schorzeń narządu ruchu

Warsztaty

 

 Piątek 18 października 2019r.

BLOK warsztatowy 16:15-17:15

Warsztat I - BRAK MIEJSC

Warsztaty z doboru indywidualnej wkładki ortopedycznej igli.

Prowadzenie : mgr Anna Sośnicka

I grupa godz. 16.15- 17.15

 

Warsztat II  godz. 16.15-17.15 - BRAK MIEJSC

Iniekcje

Zapraszamy do udziału w warsztatach z podstawowych technik iniekcji stawowych. Uczestnicy warsztatu będą mieli okazję zapoznać się z najczęściej wykorzystywanymi technikami iniekcji, udoskonalić własne umiejętności podczas praktycznej części pod okiem wykwalifikowanych instruktorów oraz poznać najczęstsze błędy popełniane w praktyce.

Prowadzenie: prof. dr hab. med. Leszek Romanowski, dr n. med. Waldemar Woźniak

 

Warsztat III godz. 16.15-17.15

Rozmowa z pacjentem

Zapraszamy do udziału w wyjątkowym warsztacie, podczas którego uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z technikami rozmowy z pacjentem. Wraz z psychologiem z wieloletnim doświadczeniem uczestnicy poznają sposoby działania podczas przekazywania informacji trudnych, skomplikowanych oraz odpowiednie techniki pozwalające na opanowanie różnego rodzaju zachowania pacjentów (agresja, histeria, panika, smutek, wyparcie) w gabinecie.

Prowadzenie: dr n. med. Marta Czarnecka- Iwańczuk

 

Warsztat IV   16.15-17.15 - BRAK MIEJSC

Kinesiology Taping

Zapraszamy serdecznie na warsztaty z podstawowych technik tapingu, które dotyczyć będą tematyki poruszanej na Konferencji. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z technikami stosowanymi w przypadkach urazów kolana, zespołu ciasnoty podbarkowej, łokcia tenisisty i innych oraz przećwiczyć wybrane techniki pod okiem instruktorów. Prezentowane aplikacje są z powodzeniem wykorzystywane przez prowadzących we własnej praktyce i z pewnością znajdą zastosowanie w Państwa codziennej pracy.

Prowadzenie: dr n. med. Marta Jokiel, mgr Aleksander Krawczyński

 

 

Blok Warsztatowy 17:25-18:25

 

Warsztat V godz. 17.25-18.25 - BRAK MIEJSC

USG

Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztacie USG podczas którego prowadzący zapoznają uczestników z podstawowymi technikami badania narządu ruchu oraz przekażą najistotniejsze informacje pozwalające rozwinąć wszystkim własne umiejętności, które można później wykorzystać we własnej praktyce zawodowej.

Prowadzenie: lek. Arleta Witkowska- Łuczak

 

Warsztat VI godz. 17.25-18.25 - BRAK MIEJSC

Badanie kliniczne

Prawidłowo przeprowadzone badanie kliniczne jest kluczem do odpowiedniej diagnozy i zaplanowania odpowiedniego programu leczenia pacjentów ze schorzeniami ortopedycznymi. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się ze szczegółowo przeprowadzonym procesem badania pacjentów ze schorzeniami kończyn górnych i dolnych oraz przeprowadzić je przy wsparciu specjalistów.

Prowadzenie: dr n. med. Maciej Bręborowicz, lek. Mateusz Warchoł

 

Warsztat VII godz. 17.25-18.25 - BRAK MIEJSC

Osteopatyczne podejście w leczeniu dolegliwości ze strony narządu ruchu

Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztacie z podstawowych technik osteopatycznych, które dotyczyć będą problemów narządu ruchu. W trakcie warsztatu uczestnicy będą mogli zapoznać się z filozofią podejścia osteopatycznego oraz poznać techniki wykorzystywane przez wykwalifikowanych instruktorów.

Prowadzenie: dr n. KF Mateusz Romanowski, dr n KF Łukasz Czubaszewski

 

Warsztaty VIII

Warsztat z doboru indywidualnej wkładki ortopedycznej igli.

Prowadzenie : mgr Anna Sośnicka

II grupa godz. 17:25-18:25

 

 

Terapia stopy płasko-koślawej u dzieci i młodzieży przy zastosowaniu dynamicznych wkładek ortopedycznych i rehabilitacji

Prowadzenie: Kinga Pobłocka

Odbędą się w dnia:

18 października 2019 w godz. 13:00-14:00 (piątek)    sala B
19 października 2019 w godz. 11:30-12:30 (sobota)   sala B

Zapisy na adres : biuro@agora-konferencje.pl

Liczba miejsc ograniczona

Copyright 2017. All Rights Reserved by ZAMI

log2